Papīrs 

Bērns pasauli iepazīst darbojoties. Arī dažādu materiālu īpašības tiek iepazītas dabā, ne darba lapās. Smiltis, dubļi, ūdens, papīrs, koks, sniegs, akmeņi, metāls, plastmasa u.c.,tie ir materiāli, kuri ir mums apkārt, un kurus ir interesanti salīdzināt un izpētīt. Kā skan , vai var saplēst, salocīt, silts/auksts, grimst ūdenī vai negrimst, u.t.t. Izteikt minējumus un pārbaudīt tos. Un vēl - saprast, ka no ''veca'' var tapt daudz labas jaunas lietas. Ļoti aktuāli - domājot zaļi - būt nevis paterētājiem - bet radītājiem!
Šoreiz par papīru🙂Pirmsskolā lielāko daļu atkritumu veido papīrs/makulatūra - lielāki un mazāki papīra gabaliņi katru dienu paliek pāri pēc bērnu radošas darbošanās.


Tos var izmantot vēl un vēl - arī no maziem gabaliņiem var tapt skaisti darbi, kolāžas un daudz kas cits - dodiet tikai vaļu bērnu fantāzijai!
Pārējo makulatūru varam nodot pārstrādei (un taps daudz noderīgas lietas), bet - varam arī paši to pārstrādāt.
Vispirms mēs ar bērniem noskatījāmies šo: https://www.youtube.com/watch?v=mZZBqKDa7rs
Tad salīdzinājām dažādus mums pieejamos papīrus - kartons, zīmēšanas papīrs, kreppapīrs, aplikāciju papīrs, žurnālu, reklāmu papīrs - kā tie plīst, cik viegli griezt un saburzīt. Sašķirojām atsevišķi papīru, pārrunājot, ko varētu paši pārstrādāt un ko nevaram. Nolēmām, ka kartonu un žurnālu papīru nodosim makulatūrā, bet pārējo mēģināsim pārstrādāt paši.
Domāts darīts - ķērāmies klāt. Vispirms visu papīru plēsām un griezām mazos gabaliņos (pirms tam pārbaudījām, kas izmirkst

ātrāk - liels vai mazs papīra gabaliņš), tad pievienojām tam ūdeni un uz vienu dienu likām mierā. Nākamjā dienā varējām vērot, ka dažs papīrs jau izšķīdis, bet cits vēl nē ( kāpēc?) - kā arī, ka kreppapīrs ir nokrāsojis visu. Tad masu sablenderējām - katrs, kurš vēlējās pamēģināt, kā tas ir - blenderēt papīru, varēja to darīt. Pēc tam masai pielikām klāt balto līmi. Nu un tad - atlika tikai čakli darboties, izmantojot grupā pieejamo. Rezultātā tapa jaukas bļodiņas un kartona lapas, kuras izmantojām apsveikumu veidošanai.




Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.